ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР


5+
ПРИКАЗКИ БЕЗ КРАЙ: АНИНИ ПРИКАЗКИ И ГРОЗНОТО ПАТЕНЦЕ
по Ст. Цанев и Андерсен
спектакъл на Детската театрална студия към ДКТ ”Ив.Радоев”
постановка - Ива НИКОЛОВА
композитор - Ангел БЕШЕВ
художник - Емил ЯНАКИЕВ



6 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
НАТЮРМОРТ СЪС ЗАТЛЪСТЯЛ ПЛЕМЕННИК
от Йон САПДАРУ
режисьор – Боян ИВАНОВ сценография и костюми – Ванина ЦАНЕВА видеомапинг - Тодор тодоров
музика и муз. оформление – S.U.S.F.
участват - Асен ДАНКОВ, Екатерина СТОЯНОВА, Адриан ФИЛИПОВ, Генадий НИКОЛОВ, Сергей КОНСТАНТИНОВ




17 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
КАРТОИГРАЧИ
от Н.В.ГОГОЛ
превод от руски: Василка БУМБАРОВА
режисьор: Денис АЗАРОВ (Русия)
сценография: Илья КУТЯНСКИЙ
костюми: Ваня БОУДЕН
композитор: Вадим КАВЕРИН
участват: Асен ДАНКОВ, Адриан ФИЛИПОВ, Антъни ПЕНЕВ, Петьо КРЪСТЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Генадий НИКОЛОВ, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Нина ИЛИЕВА- ПЕТКОВА, Мария ЙОРДАНОВА, Бориса САРАФОВА, Камелия ХАТИБ, Васил ВИТАНОВ, Александър КЪНЕВ
още ....



19 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
две номинации „ИКАР 2018”
14+
ВИШНЕВА ГРАДИНА
от А. П. ЧЕХОВ
спектакъл на Василий СЕНИН /Русия/
участват: Красимира КУЗМАНОВА, Елица АНЕВА, Надя ДЕРДЕРЯН, Адриан ФИЛИПОВ, Асен ДАНКОВ, Антъни ПЕНЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Бориса САРАФОВА, Петьо КРЪСТЕВ, Ованес ТОРОСЯН, Киро КРАЧУНОВ
още ....



20 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
12+
РЕЙС
от Станислав Стратиев
адаптация на текст и режисура: Здравко МИТКОВ
сценография: Петър МИТЕВ
участват: Мартина ВАЧКОВА, Тончо ТОКМАКЧИЕВ, Йоана КИРЧЕВА, Антъни ПЕНЕВ, Асен ДАНКОВ, Адриан ФИЛИПОВ, Георги ЕНЧЕВ
още ....



24 юни
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
14+
ЕДИН МЪЖ И ЕДНА ЖЕНА
от Валентин КРАСНОГОРОВ
режисьор: Анастас ПОПДИМИТРОВ
сценография и костюми: Мария ДИМАНОВА
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ
още ....



24, 25, 27 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
12+
УЕСТСАЙДСКА ИСТОРИЯ
по Артър Лорънс
спектакъл на Детска театрална студия към ДКТ ”Ив.Радоев”
постановка - Ива Николова



25 юни
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
18+
ГОСПОДА, ДРУГАРИ, PICHOVE И ДАМИ
по текстове на Виктор ЛЯПИН, ГОГОЛ, ЧЕХОВ и ХАШЕК
сценична версия и режисура: Димо ДЕШЕВ
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ, Генадий НИКОЛОВ, Мариян СТЕФАНОВ, Петьо КРЪСТЕВ
още ....



26 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
БОИНГ БОИНГ
от Марк КАМОЛЕТИ
режисьор: Васил ВАСИЛЕВ
сценография и анимация - Николай ДИМИТРОВ
костюми - Константин ВЪЛКОВ
композитор - Милен АПОСТОЛОВ
фотограф - Теодор ПЕЕВСКИ
участват: Димитър БАНЕНКИН, Петко ВЕНЕЛИНОВ, Бориса САРАФОВА, Елица АНЕВА, Камелия ХАТИБ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ
още ....


ГАСТРОЛИ



11 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
КРАСАВИЦАТА И КНЯЗЪТ
от Ф.М.Достоевски
спектакъл на Драматичен театър - Враца
режисьор - Николай Поляков
сценография - Виржиния Додова
участват - Емона Илиева, Анастас Попдимитров, Сабина Коен, Ивайло Вълчев, Борислав Борисов, Огнян Симеонов, Венета Иванова, Стефани Ивайло, Теодор Софрониев, Ивайло Кирев
още ....



18 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
12+
ИНАЧЕ КАЗАНО
от Флориан Зелер
спектакъл на Младежки театър “Николай Бинев”
режисьор - Владимир Петков
сценография - Чайка Петрушева
участват - Георги Кадурин, Мариана Миланова, Веселин Калановски, Рая Пеева
още ....



28 юни
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
16+
НАШАТА ГОЛЯМА ФРЕНСКА СВАТБА
от Жан Жак Брикер и Морис Ласег
режисьор: Асен Блатечки

участват: Герасим Георгиев - Геро, Бойко Кръстанов, Евгени Будинов, Светлана Бонин, Евелин Костова, Рада Кайрякова, Христо Бонин
още ....


СПЕКТАКЛИ ЗА ДЕЦА


1 юни 11:00 ч
8 и 22 юни 11:30 ч
сцена-фоайе
5+
„ФЕЯТА РАЗКАЗВА: Вълкът и седемте козлета
режисьор: Милена МАВРОДИНОВА
участва: Ирена НЕНЧЕВА, Анелия СТОЙНОВА
още....



5 юни 18:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
29 юни 10:00 ч
сцена фоайе
3+
ГРОЗНОТО ПАТЕНЦЕ
по Х. К. АНДЕРСЕН
сценичен вариант: Теодора ГЪЛЪБОВА
участват: Анелия СТОЙНОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Ирена НЕНЧЕВА, Емил НИКОЛОВ
още....



8 и 22 юни
10:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
„ФРАНКЛИН
от Полет БОРЖОА
режисьор: Дориана ГЪЛЪБОВА
участват: Елица АНЕВА, Анелия СТОЙНОВА, Георги ЕНЧЕВ, Емил НИКОЛОВ
още....



10 юни 18:00 ч
15 юни 11:30 ч
19 юни 18:00 ч
29 юни 11:30 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
АЛАДИН И ВЪЛШЕБНАТА ЛАМПА
драматизация и режисура - Милена МАВРОДИНОВА
сценография и кукли - Валентина ГЕРМАНОВА
музика - Николай КОПРИНКОВ
участват - Ива НИКОЛОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Мариян СТЕФАНОВ, Иван-Александър ДОЙЧЕВ
още....



15 юни
10:00 ч
сцена-фоайе
0+
„ТИГЪРЧЕТО СПАС И МАЛКОТО ГОЛЯМО СЛОНЧЕ
от Рада МОСКОВА
режисьор: Александър ТКАЧОВ
участват: Яна ИВАНОВА, Елица АНЕВА, Мариян СТЕФАНОВ
още....



29 юни
10:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
БЕЗЦЕННОТО КАМЪЧЕ
по българска народна приказка
режисьор: Ива НИКОЛОВА
участват: Генадий НИКОЛОВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Дориана ВАСИЛЕВА, Георги ЕНЧЕВ
още....


ГАЛЕРИЯ


КОНТАКТ


Информация за връзка

ул. Васил Левски, 155
5800 Плевен, България

info@theatre-pleven.bg

+359 64 848 053

ИЗПРАТЕТЕ НИ СЪОБЩЕНИЕ